آموزش بورس

شکست خط روند

در بخش دیگر از آموزش های بورس نحوه ترسیم خط روند و اعتبار سنجی آن را شرح دادم . در این مطلب قصد داریم شکست خط روند را توضیح دهیم . چون برخی مواقع مشاهده میشود که با خارج شدن سهم از یک خط روند ، چه صعودی یا نزولی ، برخی از دوستان بیان میکنند که سهم از روند خارج شد و فوری اقدام به خرید یا فروش هم میکنند . که این موضوع همیشه درست نیست . فرض کنید یک سهم با بهترین حالت خود که حرکت بر خط روند صعودی خود با یک زاویه ۴۵ درجه است در حال حرکت است و بنا به دلایلی که زیاد هم میتواند باشد از این خط ۴۵ درجه خارج وبعد از مدتی که با حالت خنثی  حرکت میکند مجددا مسیر خود را با ۱۸درجه  شروع میکند . پس از این مسیر خارج نشده است  یا ممکن است عین همین موضوع در حالت نزولی نیز رخ دهد .

به تصویر ذیل نگاه کنید سهم از روند خارج و با کمی حالت خنثی مجددا به مسیر صعودی خود ادامه داده است .

text

روشی که در این مطلب آورده شده است از  آقای ویکتور اسپراندئو (Victor Sperandeo) است ایشان  در کتاب “The Methods of a Wallstreet Master این روش که برای تایید شکست خطوط روند به کار میرود را با نام Trend Change 123معرفی کرده است .

چگونه خط روند رسم کنیم  * اینجا کلیک کنید

این روش مطابق نامش سه مرحله را طی میکند . ابتدا خط روند شکسته میشود و دوم یک حفره یا قله  ایجاد میشود و سوم سهم حفره یا قله ایجاد شده را ترک میکند .برای اینکه این مراحل را بهتر درک کنید به تصاویر ذیل توجه کنید .

۱
Trend Change 123 فروش پس از شکست خط روند صعودی :

پس از شکست روند صعودی سهم باید صبر کنید تا حفره ای که در زیر خط روند شکل گرفته شکسته شود .(نقطه ۲ ). پس سهم خط روند را میشکند ،یک حفره ایجاد میکند ، حفره را ترک میکند .   اکنون وقت فروش سهم است .
تذکر :اگر شمعی که باعث شکست نقطه ۲ میشود (زمان ترک حفره ) بلند و با فاصله زیاد زیر نقطه ۲ بسته شود .بهتر است منتظر پولبک به نقطه بمانید تا احتمالا در نقطه بهتری از سهم خارج شوید . اگر پولبک ایجاد شود حد ضرر را  کمی بالاتر از  نقطه ای که قیمت به خط روند صعودی پولبک کرده است قرار دهید.

شکست خط روند و تایید شکست

خرید پس از شکست خط روند نزولی  :

پس از شکست روند نزولی سهم باید صبر کنید تا قله ای که دربالای خط روند شکل گرفته شکسته شود .(نقطه ۲ ). پس سهم خط روند را میشکند ،یک قله ایجاد میکند ، قله  را ترک میکند .   اکنون وقت خرید سهم است .
تذکر :اگر شمعی که باعث شکست نقطه ۲ میشود (زمان ترک قله ) بلند و با فاصله زیاد بالای نقطه ۲ بسته شود .بهتر است منتظر پولبک به نقطه بمانید تا  احتمالا در نقطه بهتری وارد سهم شوید . اگر پولبک ایجاد شود حد ضرر را  کمی پایین تر از  نقطه ای که قیمت به خط روند نزولی پولبک کرده است قرار دهید.

بزودی ویدیویی در این مورد تهیه و در همین پست منتشر میشود

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن