آموزش بورس

سیگنالهای بورسی

سیگنال چیست

بسیار شاهد بوده ام که برخی از تازه واردان به بورس میپرسند سیگنال چیست ؟ یا سیگنال شد یعنی چه ؟ کی سیگنال منتشر میکنه ؟ رسمیه یا نه ؟

ببینید  دوستان ببینید سیگنال یعنی ارایه قیمت برای خرید یا فروش یک سهم و روش کار  اینکه یه خبری یا قیمتی از یک سهم را یک عده رسانه ای و در فضای مجازی و سایت ها منتشر میکنند که ممکنه درست (سیگنال درست ) یا دروغ باشه  و ممکنه باعث افزایش و رشد نرخ سهم یا اینکه افت قیمت سهم بشود . اینکه از کجا بدانیم کدام سیگنال درست و کدام غلط هست نیاز دارد که شما به تحلیل بنیادی و یا تکنیکال کمی آشنا باشید که در مراحل بعدی به آنها میرسیم و توضیح هم میدهیم ویا اینکه شما سابقه سیگنال را بررسی کنید .در بررسی سابقه سیگنال همیشه این را گفتم و بازم میگم با چشم بسته و فقط به خاطر اینکه سیگنالهای قبلی موفق و درست بوده اکتفا نکنید .

نکته : افرادی که سیگنال میفرستند و یا میفروشند  در برخی مواقع چون خودشان سهم را تحلیل و از آینده احتمالی آن خبر دارند یا آن را پیش بینی میکنند اطلاعات غلطی را ارایه میکنند و دیگران را تشویق به خرید و خود فروشنده سهم میشوند . و البته که همیشه هم اینطور نیست .موسساتی هستند که زیر نظر سازمان بورس اقدام به اینکار میکنند ولی باید بدانید آنها هم اعلام میکنند ما ضامن سود آوری شما نیستیم .باید بدانید که در بورس هیچ کس به هیچ کس تضمین سود نمیدهد و هیچ سیگنالی صد در صد نیست .البته بسیاری از تحلیلگران  کشور دیگران را در سود خود شریک میکنند و سیگنالهای واقعی ارایه میکنند میدانید چرا ؟

خوب حالا که با تعریف سیگنال آشنا شدیم بصورت خیلی ابتدایی نمونه چند  سیگنال را قرار میدیم  توجه کنید ما هنوز وارد بحث تکنیکال نشده ایم و اگر با دیدن تصاویر ذیل برایتان سوال پیش آید .جای تعجب نیست و میتوانید در زیر همین پست یا از طریق تماس با از ما سوال کنید . در تصویر زیر به شما گفته میشه که سهم به کف کانال رسیده و فرصت مناسبی برای خرید است و در اصل مخاطب را تشویق به خرید و خودشان فروشنده میشوند و همانطور که میبینید سهم در روز های بعد افت کرده و نزولی بوده است(سیگنال دروغ ) .  شاید بپرسید آیا این حرکت سهم قابل پیشبینی بود؟ میگوییم بله .

و در سهم زیر که مربوط به قهکمت هست میبینیم که با سیگنال کردن سهم درکف چند روزه خود ،با موفقیت اقدام به حرکت + و افزایشی بوده است (سیگنال حقیقی )  نمونه دیگری از اعلام سیگنال به صورت زیر است که شما را تشویق به خرید سهم میکند 

دوستان در جلسات بعدی کم کم   وارد بحث های تکنیکال مقدماتی میشویم با ما همراه باشید.

برگشت به صفحه اول 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن